Kali je rád za mnoho vecí. Všetky opísal v novom songu Som rád.

Kaliho najnovší song a stručné info k nemu. Prečo Kali plánuje odísť zo scény? Pár vecí, ktoré by si mohol/a vedieť o Kaliho kariére a tak isto aj evolúciu jeho kariéry nájdeš v článku, preto ti ho odporúčame prečítať celý.

0

Kali, celým menom Koloman Magyary je petržalský raper, ktorý už ako snáď všetci žiaľ vieme sa už čoskoro chystá do hudobného dôchodku. Po jeho poslednom albume Dezert sa vraj ešte ďalší rok môžeme tešiť na jeho koncertovanie a v roku 2019 so svojou kariérou sekne. Ako dôvod uviedol to, že jeho kreativita a nápaditosť pri písaní svojich textov postupne klesá a len na svojom najnovšom počine Som rád pracoval niečo okolo dvoch mesiacov. Kali má za sebou úspešnú kariéru. Za deväť rokov stihol vydať až deväť albumov, z toho jedno EP-čko a jeden mixtape.

Ruku na srdce, že v Kaliho textoch sa našiel každý, dokonca aj muži napriek tomu, že väčšinovú Kaliho fabase tvorí nežnejšie pohlavie. Tracky od tohto interpreta jednoducho spôsobujú zimomriavky. Kali patril a ešte stále aj patrí ku špičkovým A-čkovým raperom na slovenskej scéne, a možno, aj u bratov Čechov. Vďaka jeho videoklipom, ktorými sledovanosťou prekonával Rytmusa aj Majka Spirita sa nie jedno obdobie stával najsledovanejším raperom. Bolo jedno, či Kali vydal „kolotočárinu“ alebo „rádiovku„. Všetky jeho songy mali aj majú úspech, pretože ich lyrics majú hodnotu.

Ako sme už spomínali, pred pár dňami vydal Kali nový track s názvom Som rád, v ktorom opisuje svoj príchod na scénu, jej priebeh a ako to vidí dnes. Ten vydáva pod hlavičkou Kali Records a Dezert Music. O hudobnú produkciu sa postaral Taifun. Do hudby sa taktiež zaangažovali aj Peter Bulík hraním na gitare, a Marek Šurin spracovaním a úpravou zvuku. Réžiu klipu si pod záštitu zobral Tomáš Jurčovič, ktorý obohatil klip aj starými zábermi z Kaliho koncertov. Záver songu bol venovaný veľkému človeku s nápisom „ODPOČÍVAJ V POKOJI„, Majstrovi N. Ten nie, že bol iba neodmysliteľnou súčasťou nášho detstva ale aj dobrý kamarát s Kalim.

 

Ak by ťa zaujímala Kaliho evolúcia na scéne, tak si určite pozri video od Do2x, v ktorom pekne opisuje Kaliho kariéru a prikladá najhrávanejšie songy z určitého obdobia.

Pre nahlásenie článku musíte byť najprv prihlásený.

Zakladateľ portálu Rapresent a milovník rapu.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here