Recenze: Byzo – Brainwash (2017)

0

Vůbec první recenze tohoto magazínu bude na album Brainwash od Byza, srbského horrorcore rappera žijícího v Čechách. Jak si tedy vede?

Tenhle tvrdý týpek pocházející z Bělehradu, hlavního města Srbské rebupliky se po svém prvním EP (k poslechu ZDE) z roku 2015, které se jmenuje Byzo rok připravoval na svůj triumf v podobě debutového alba. Ten sice přináší jenom 10 skladeb, tedy o jednu porci více než v EP, kde jich bylo 9, ale za to se kvalitou o notnou dávku zlepšilo. Album se jmenuje Brainwash (v překladu “vymýt mozek“), což celkem splnilo účel.

Deska měla release 9.6. a hned následující den měla křest v pražském Storm clubu, kde ji pokřtila veliká ikona českého rapu James Cole. Na albu tentokrát nerapuje sám, ale přizval si hosty Haadese a Lorda Lhuse. Rovněž můžeme slyšet kromě mateřské srbštiny i více slok v českém jazyce. K tomu má venku jeden klip a další dva už jsou na cestě.

První dvě skladby bych přeskočil a dodal bych jenom, že album začíná dosti peprnými nářezy s názvy B.S.B. a G.G.G. Následující track Parazit, na kterém je i z drog vyléčený Haades, který je ve skvělé formě. V tracku jde o nepřizbůsobivé burany, co si dělají co chtějí a pouze parazitují na úkor státu.

Se svým hlasem si krásně pohrál ve věci Bolestivej kill, kde z vysokého tónu přejde do středního a pak do známého metalového hlasu, který podrtí kůstky ve středním uchu snad u každého posluchače. 

Po dalším skvělém tracku Agonija, které bohužel nerozumím tu máme feat s Lordem Lhusem ve věci nesoucí název Agresivan style. U tohohle můžu říct, že se mi líbí především beat a celková flow obou interpretů.

Podle mého názoru po nejslabší skladbě z alba Korak po korak (alespoň po poslechové stránce) tu máme další věc Ženske brige, track o penetraci něžného pohlaví. H.O.S.T. pojednává o podpantoflácích, kterým jejich přítelkyně šlapou na krk a dobrovolně ze sebe dělají koninu. To nejlepší na konec je v tracku Katolička. Ano, text není o ničem jiném než o sprznění a mučení jedné hodné, Bohu zaslíbené dívce.

Album si můžeš zadara poslechnout celé na YouTube viz nahoře a také ho podpořit koupí v ZNK shopu.

Rozhovor s Byzem coming soon!

Pre nahlásenie článku musíte byť najprv prihlásený.
Šéfredaktor magazínu Rapresent.eu. Mám rád striktní rap, nejvíc sleduji CZ/SK scénu a US. Je mi bližší tradiční boombap styl než trap. Dále jsem fanouškem horrorcoru a líbí se mi sci-fi témata. Proto je mým oblíbeným rapperem James Cole a za slovenskou scénu u mě vede Supa.
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here